nFund to Twój nowoczesny partner w finansach. Łączymy tradycyjne doradztwo finansowe w naszych salonach finansowych z możliwością podejmowania decyzji przez Internet.

Dzięki temu, z naszej oferty możesz korzystać zarówno bezpośrednio z własnego domu, jak i na miejscu – przy kawie w salonie finansowym, ustalając wszystkie ważne dla Ciebie kwestie podczas rozmowy z doradcą finansowym.

Ostatnio pisali o nas

Jesteśmy częścią Grupy Cirrus Capital - poznaj naszego właściciela:

Grupa Cirrus Capital to zespół wykwalifikowanych ekspertów, których zadaniem jest pomnażanie kapitału prywatnych Inwestorów poprzez kompleksowe zarządzanie procesami inwestycji w ekskluzywne nieruchomości dochodowe.

Jesteśmy spółką inwestycyjną. Tworzymy innowacyjne, bezpieczne rozwiązania dla Inwestorów szukających skutecznych metod pomnażania kapitału.

Grupa Cirrus Capital narodziła się jako odpowiedź na zapełnienie niszy pomiędzy deweloperami, oferującymi masowemu klientowi inwestycję w budowane nieruchomości, a ekskluzywnymi usługami private equity zajmującymi się profesjonalnym doradztwem inwestycyjnym dla wąskiej grupy klientów o portfelu inwestycyjnym przewyższającym wartością kilkadziesiąt milionów złotych.

By sprostać oczekiwaniom naszych Inwestorów, budujemy Grupę w oparciu o Zespół ekspertów, którzy nie tylko są specjalistami w swojej dziedzinie, ale również wykazują silne zrozumienie biznesu oraz przedsiębiorcze myślenie.

Codziennie analizujemy projekty inwestycyjne pod kątem potencjału bazując na profesjonalnych metodach wyceny dochodowej, by zaoferować naszym Inwestorom nieruchomości gwarantujące efektywne i bezpieczne pomnażanie kapitału. 

Poza biznesowym podejściem liczy się dla nas również radość z tworzenia, z przekształcania nieruchomości w małe dzieła sztuki. Wierzymy, że połączenie profesjonalizmu inwestorskiego z pasją do rzeczy pięknych gwarantuje ponadprzeciętne efekty.

0 PLN
Suma środków wypłaconych naszym Inwestorom w 2021 roku

Od czterech lat konsekwentnie realizujemy naszą Strategię Inwestycyjną opartą o nieruchomości komercyjne działające w filozofii sharing economy, oferowane Inwestorom indywidualnym w modelu KUP-I-ZARABIAJ

Niski poziom stóp procentowych NBP oraz wyniki funduszy inwestycyjnych poniżej zakładanych celów wzmagają zainteresowanie innymi instrumentami inwestycyjnymi, jak obligacje korporacyjne i nieruchomości dochodowe.

Typowym zjawiskiem związanym z luzowaniem polityki monetarnej jest poprawa kondycji przedsiębiorstw, co przekłada się na pozytywne wyniki notowane na giełdach. Jednak w ostatnich latach okazało się, że dodatnie kursy akcji stanowią rzadkość- potwierdza to kondycja bądź co bądź profesjonalnie zarządzanych funduszy inwestycyjnych, których przeciętne wyceny sięgają dziś poniżej oczekiwań oraz zakładanych celów. 

Również alternatywne inwestycje bankowe i ubezpieczeniowe, oparte na produktach strukturyzowanych, wydają się nie spełniać swojej roli, niejednokrotnie prowadząc nawet do utraty części, a w skrajnych przypadkach całości kapitału. 

W takich warunkach nie dziwi więc dynamicznie rozwijający się rynek obligacji, dostępnych zarówno w drodze subskrypcji publicznej, jak i prywatnej. Ta dynamika uległa pewnemu zachwianiu w 2018 roku, gdy mimo wzrostu łącznej wyceny papierów dłużnych, redukcji uległa wartość obrotów. Perturbacje na rynku, zestawione z wzrostem wycen, wskazują na rosnącą świadomość Inwestorów – zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych. 

W nadchodzącym czasie Inwestorzy szukać będą ofert obligacji, jednak wyższe znaczenie zyska bezpieczeństwo transakcji. Zainteresowaniem cieszyć się będą solidne propozycje, wykazujące realne oprocentowanie. Remedium jest szczególna kategoria ofert – obligacje zabezpieczone wartościowym składnikiem majątku. Niestety, wciąż stanowią one rzadkość i bardzo szybko zostają wykupione przez Inwestorów wykazujących odpowiedni refleks. 

Sytuacja inwestycyjna przełożyła się na silną stabilizację i wyniki przewyższające oczekiwania w jeszcze jednym segmencie – na rynku nieruchomości. Popyt na mieszkania jest wciąż zasilany zakupami gotówkowymi w celach inwestycyjnych, co korzystnie wpływa na kondycję deweloperów. 

Potrzeba rynku wywiera silną presję na pozyskiwanie nieruchomości służących prowadzeniu inwestycji oraz kontraktowanie wykonawców budowlanych. O rozwoju tego rynku decydować będą zatem profesjonalnie prowadzone podmioty deweloperskie. Rynek nieruchomości komercyjnych wyróżnia się tym, że wszystkie nieruchomości stanową ofertę inwestycyjną. 

Istotna jest również różnica w metodach wyceny nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Te pierwsze zderzają się z rynkiem detalicznym, cyklicznymi wahaniami siły nabywczej i poziomu zainteresowania ofertą. Nieruchomości komercyjne są z kolei wyceniane przez podmioty instytucjonalne – wahania cen są znacznie niższe ze względu na profesjonalizm i poszukiwanie wyłącznie wieloletnich zysków i trwającej wartości. 

Trudność tego rynku polega na tym, że lokale biurowe, hotelowe, handlowe czy usługowe zwykle są nabywane pakietowo przez instytucje zbiorowego inwestowania, a dostępność świeżych ofert dla Inwestorów indywidualnych na tym rynku jest wątpliwa. 

Nie zmienia to faktu, że rynek otwiera cyklicznie możliwości lokowania środków w nieruchomości komercyjne – przede wszystkim są to małe lokale usługowe, którymi należy zarządzać samodzielnie. 

Swoistą wisienką na torcie są nieruchomości z wypracowaną koncepcją przynoszenia regularnych dochodów i gwarancją minimalnego zwrotu z inwestycji. Jak zawsze należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i starannie weryfikować wiarygodność gwarantującego, założenia modelu biznesowego, standard budynku i jego lokalizację. Nieruchomości mają to do siebie, że lokalizacja mówi o nich zawsze najwięcej.

0
Liczba publikacji w mediach do końca 2020 roku
0
Minut podcastu do końca 2020 roku

Nasze projekty przyciągają uwagę nie tylko Inwestorów - pojawiamy się regularnie w najważniejszych mediach biznesowych i branżowych.

Dziennikarze regularnie publikują materiały o naszych projektach oraz analizy rynku przygotowane przez nasz zespół. Wypowiedzi i komentarze naszego prezesa, Adama Komorowskiego, przeczytać można w szanowanych mediach takich jak Puls Biznesu czy Rzeczpospolita. Możesz zapoznać się z częścią z publikacji klikając w logotyp danego medium:

Masz pytania odnośnie konkretnego projektu?
A może potrzebujesz pomocy w zrozumieniu procesu inwestycyjnego na platformie nFund?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Opisz swój problem w formularzu, a nasi specjaliści zgłoszą się z odpowiedzią bądź połączą Cię z Projektodawcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Przejrzystość procesu inwestycyjnego to podstawa do zbudowania trwałej relacji z Inwestorami i wspólnego budowania efektywnych projektów, dlatego jest ona dla nas tak ważna.

Inwestuj w nieruchomości z wysoką stopą zwrotu.

Wygoda inwestycji online, wysoka stopa zwrotu i zabezpieczenie nieruchomością.